דבר מנכ"ל מכון סאמיט

כמי שעוסק בטיפול ובשיקום נפשי, אני גאה מאוד לעמוד בראש מכון סאמיט, המטפל כבר למעלה מ-30 שנה, בכ-1,200 משתקמים, ילדים והורים.

מנקודת מבט מקצועית, מכון סאמיט הינו מכון טיפולי, מקצועי ובעל שם, אשר אמון באופן תמידי על מציאת דרכים אופטימליות לשיפור, הרחבה והעמקה של הטיפול והשיקום לילדים, למתבגרים, למבוגרים הצעירים ולהוריהם.

כחלוץ בתחום השיקום והטיפול הנפשי, דגל מכון סאמיט, כבר בשנת 1973, בשיקום צעירים הסובלים מפגיעה נפשית בתוך המסגרת הקהילתית, מחוץ לבתי החולים הפסיכיאטריים. מאז ועד היום, נחשב המכון בקרב הקהילה המקצועית למקובל ולפורץ דרך בטיפול הפסיכו סוציאלי המקיף, המלווה את משתקמיו לעבר ניהול חיים עצמאיים ובריאים.

לפני כעשור, קיבל על עצמו מכון סאמיט את המשימה המורכבת לנהל וליישם את שירות האומנה במחוזות ירושלים והדרום. במסגרת זו, מגייס המכון משפחות אומנה, מבצע השמות לילדים הנמצאים בסיכון, מלווה את משפחות האומנה, ולמעשה יוצר קהילת אומנה מקצועית ופעילה למשפחות ולילדים.

בשנים האחרונות, מפעיל מכון סאמיט את "מרכז מהות", המיועד להורים למתבגרים, בשיתוף עיריית ירושלים. המרכז מעניק טיפול וליווי להורים הזקוקים לסיוע מקצועי בגידול ילדיהם המתבגרים. מרכז מהות מעניק להורים הדרכה מקצועית וטיפולים אישיים ומשפחתיים, קבוצות טיפוליות והרצאות.

עיקר גאוותי, על כי יחד עם צמיחתו והתפתחותו, שומר מכון סאמיט על רמה מקצועית גבוהה ביותר. אנשי הצוות של מכון סאמיט הינם אנשי מקצוע מן השורה הראשונה בישראל, המתמקצעים ומכשירים עצמם בכל עת בתחומי פעילותם, וזוכים על כך להוקרה מקצועית. מכון סאמיט ואנוכי דוגלים במפגש אנושי עם מטופלינו, בראייה מעמיקה ובעבודה אינטגרטיבית ושיתופית, הרואה את כל תחומי החיים של הילד, המתבגר והמבוגר הצעיר כמכלול אחד.

כמי שמכיר את נושא הטיפול והשיקום מזווית מקצועית, אני נפעם כל יום מחדש, וגאה לנהל את מכון סאמיט, ובראשו - צוות מלא חדווה ומחויבות, אשר מעניק תקווה ומשמעות, ומשפר את איכות החיים של מטופליו.

בברכה,

יוני בוגט, מנכ"ל מכון סאמיט