יום האומנה – סיפורו של מ׳ : שתי אמהות – לב אחד.

לקראת יום האומנה, אנחנ ומשתפים את הברכה שכתבה אימו האומנת של מ׳ לרגל בר-המצווה שלו, חגיגה שבה השתתפה גם אימו הביולוגית – עימה הם בקשר וכך חולקות שתי אמהות – לב אחד.

"מ״ שלנו.

אומנם נולדת לפני 13 שנה וזו החגיגה שאתה חוגג היום – הגעה לגיל מצוות, מעבר מילד לגבר, ויש כל כך הרבה מה להגיד על הגיל הזה, האחריות והבגרות שמגיעה לצידו. 

אבל היום אני רוצה לספר על המסע שלנו איתך, לצידך. 

8 שנים שאתה חלק מאיתנו שאתה הבן שלי. אומנם לא ילד שנשאתי בתוכי וילדתי אבל ילד שנכנס בסערה (וזאת הייתה חתיכת סערה) לחיינו קצת לפני גיל 5 וכבש כבר בתמונה הראשונה שנשלחה אליי את הלב של כולנו. 

כבשת אותנו בצחוק שלך, בשמחת החיים שלך שבכלל לא מובנת מאליה, בטוב הלב שלך, בחמלה שלך כלפי האחרים ובמיוחד כלפי בני אדם שרוב האנשים מתעלמים בכלל מקיומם, אתה משאיר אותנו לא פעם נפעמים אל מול החדות, החוכמה והתעוזה שיש בך. 

החיים לצידך ואיתך היו מלאים בהרפתקאות, חוויות, מורכבוויות, תסכול, אושר וצחוק. לא באמת יודעת מתי קרה הקסם – נראה לי שהוא קורה כל יום קצת וכל יום קצת יותר – קסם האהבה שלנו אליך ושלך אלינו. ההבנה החזקה הזאת שאני אוהבת אותך, הכי פשוט הכי מהלב. והלב שלך מ' הוא לב מיוחד. הוא לב שיודע לפרוץ החוצה, לחבק, להודות, לחמול, לאהוב אתה לא מעט פעמים אומר לי תודה והיום אני רוצה להגיד לך תודה:

תודה מ' שלימדת אותי כל כך הרבה על עצמי, תודה שדרכך אני מצליחה לראות את העולם באופן קצת אחר, תודה על הזכות שנתת לי לעשות משהו הרבה יותר גדול מהחיים עצמם. לימדת אותי להיות פחות שיפוטית, לא לוותר ולהרים ידיים גם בנפילות הכי גדולות, שנראה שהגענו לתחתית. תודה שלימדת אותי שיש לי לב גדול יותר ממה שחשבתי , שיש בי חמלה. אני אדם טוב יותר בזכותך. אנחנו משפחה חזקה וטובה יותר בזכותך. לפעמים דווקא שם ברגעים של הקושי הכי גדול יש לך את היכולת לגרום לנו לעוף ולהרגיש כמו מלאכים אמיתיים. אין לי ספק שהגעת אלינו לא במקרה, יש לך חתיכת שיעור בחיים שלי. 

כל אחד במשפחה יכול לספר על השיעור שהוא הרוויח בזכותך. אתה ילד קסם אני גאה בך ואוהבת אותך. אני מאמינה בך – ביכולת שלך לפרוץ כל מחסום, כל תקרה להשגת הרצונות שלך. מי כמוני יודעת כמה אתה לא מוותר שאתה רוצה משהו. אתה אחד יחיד ומיוחד ולמרות שבשריקת הפתיחה של החיים שלך לא קיבלת את הקלפים הכי חזקים אנחנו הופכים אותם. וביחד איתך אתה תהיה הג׳וקר של החיים שלך. 

המסע שלנו הוא מסע מתמשך ואינסופי. אני לא באמת יודעת מה מצפה לנו בהמשך אבל היום אני יודעת בוודאות שלא משנה מה אנחנו חזקים ביחד ממש כמו עם ישראל. אנחנו אוהבים אותך, אתה עמוק עמוק בלב של כולנו ותמיד תישאר שם – תמיד. וברגע המיוחד הזה שלך אני רוצה לשלוח ממך ברכה לשלומם של כל חיילי ישראל, להחזרת הילדים, נשים וגברים שחטופים הביתה ולניצחון המוחלט של עם ישראל מול כל אויביו. אני מודה לילדים המהממים שלי שירה, נדב ואפרת כל אחד בדרכו לקח ולוקח חלק אדיר ומשמעותי במסע שלנו. תודה לבעלי האחד ויחיד שתמיד יודע למשוך אותי למעלה, לעמוד מאחוריי ולהיות הכוח שלי שאני חלשה יותר. ואחרון חביב תודה לבורא עולם על הרגע הזה – רגע שישאר בלב שלנו לנצח. 

מזל טוב! שרק תהיה תמיד בריא, מאושר ושלם! יותר מזה אנחנו לא צריכים….."

לקראת יום האומנה, אנחנ ומשתפים את הברכה שכתבה אימו האומנת של מ׳ לרגל בר-המצווה שלו, חגיגה שבה השתתפה גם אימו הביולוגית – עימה הם בקשר וכך חולקות שתי אמהות – לב אחד.

תרומות

Another media summit

Foster care for children at risk

Treatment and rehabilitation for the mentally injured

Parent center for teenagers

דילוג לתוכן