המרכז הטיפולי של מכון סאמיט

מרכז טיפולי

מכון סאמיט הקים מרכז חדש לטיפולים נפשיים למבוגרים ונוער בירושלים, מתוך הבנה שקיים צורך למענה טיפולי עבור הציבור הרחב. בשונה ממערך השיקום, למרכז הטיפולי מוזמן לפנות כל מי שמעוניין לקבל טיפול פסיכולוגי, ללא צורך בזכאות לסל שיקום. הטיפול ניתן על ידי צוות מנוסה ומקצועי, בתעריף מופחת.

 

אנו מציעים קשת רחבה של סגנונות וסוגי טיפול בהתאם לצרכיו והעדפותיו של כל מטופל:

 

פסיכותרפיה

פסיכותרפיה היא שיטה לטיפול בבעיות רגשיות או התנהגותיות, שמטרתה להגיע לשינוי והבנה עמוקה של דפוסים תוך נפשיים ובין-אישיים, חיזוק של כוחות העצמי ופיתוח של כלים להתמודדות מיטיבה עם אתגרי החיים. זהו תהליך רגשי אשר מתבצע באמצעות מפגשי שיחה עם מטפל/ת מוסמך/ת, אחת לשבוע (או יותר). פסיכותרפיה נועדה לסייע בהתמודדות עם קשיים כגון דיכאון וחרדה, בדידות, חוסר סיפוק, קשיי התנהגות, בעיות ביחסים, מצבי משבר ועוד. כמו כן, לעיתים האדם במצוקה אינו פונה בעצמו לטיפול והמשפחה היא זו שפונה לקבלת עזרה.

 

טיפולים בהבעה ויצירה

 

טיפול בהבעה מתבסס על אומנות, תנועה, תיאטרון, כתיבה וביטויים יצירתיים נוספים, ככלים להבעת רגשות ומחשבות, ועיבודם. טיפול מסוג זה מתאים לאלו המעוניינים לבטא את עצמם גם בדרכים חווייתיות  ולא רק מילוליות. באמצעות טיפול זה, מתאפשר לא פעם תהליך ייחודי בעבודה עם נוער, בעיבוד טראומה ובעוד מגוון רחב של אספקטים נפשיים. גישה זו נתפסת כנגישה יותר למצוקות המאפיינות אוכלוסיות צעירות. טיפולים בהבעה ויצירה ניתנים הן באופן פרטני והן בקבוצות.

 

טיפול DBT פרטני וקבוצתי

 

DBT, ראשי התיבות של Dialectical Behavior Therapy, הוא טיפול דיאלקטי-התנהגותי ומיועד למי שסובלים מקשיים משמעותיים בוויסות הרגשי. זוהי גישה טיפולית יעילה ומוכחת מחקרית להתמודדות עם אתגרים רגשיים והתנהגותיים מורכבים, שבבסיסם קושי בוויסות. מטרת הטיפול היא לעזור למטופל להפחית את סבלו ולבנות חיים בעלי ערך. טיפול זה מתמקד בביסוס היכולת להקשיב לעצמנו, לווסת רגש, להתנהל באופן מיטבי ביחסים בין אישיים ולשפר עמידות בפני מצוקה. השיטה מציעה כלים ואסטרטגיות ללמידה והתמודדות, ומתבססת על שילוב בין מרחב טיפולי פרטני ומרחב קבוצתי ללמידת המיומנויות.

 

ייעוץ שיקומי

 

המרכז הטיפולי נשען על הניסיון רב השנים של מכון סאמיט, המתמחה בעבודה טיפולית-שיקומית עם מטופלים בעלי הפרעות נפשיות משמעותיות, מתוך ראייה מערכתית המתחשבת בכלל היבטי החיים. מתוך כך אנו מעניקים גם ייעוץ שיקומי למטופלים ומשפחותיהם אשר נמצאים בשלבים ראשונים בתהליך השיקום וזקוקים למרחב מחזיק ומסייע.

 

טיפולים משפחתיים וזוגיים

 

אנו מציעים טיפולים לבני זוג ולמשפחות בכל שלבי החיים וטיפול להורים למתבגרים. הטיפול מתמקד בעבודה על מערכת היחסים, תוך התבוננות בחוויה האישית של כל אחד מבני הזוג או בני המשפחה בסביבה תומכת ומאפשרת. הטיפול מתייחס לדפוסים של תקשורת, הבנה של תהליכים בין-אישיים עמוקים, ובסיוע להתמודדות עם קשיים ומשברים. פעמים רבות אנשים מגיעים לטיפול סביב קונפליקט או משבר, אולם הטיפול מתאים גם לחיזוק והעמקה של מערכות זוגיות ומשפחתיות מתפקדות.

 

טיפול קבוצתי ממוקד

 

המרכז יציע אפשרות להשתתף בטיפולים קבוצתיים הממוקדים בתחומים שונים, כגון שיפור יחסים חברתיים, מיניות בריאה ועוד.

 

בכוונתנו להמשיך ולהרחיב בעתיד את היצע הטיפולים במסגרתנו.

 

כיצד פונים?

 

אפשר להשאיר פרטים במייל –  adish@summit.org.il

או לפנות אלינו בטלפון או ווטסאפ – 055-2762088 (ימים א'-ה' 9:00-16:00)

כתובתנו: מעשה חושב 4 קומה 2, ירושלים

שאלות ותשובות

שאלות שחשוב לשאול.

שאלות נוספות?

אנא מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

אומנה לילדים בסיכון

טיפול ושיקום לנפגעי נפש

מרכז הורים למתבגרים

דילוג לתוכן